Sosyal Medya Brunch’ta Buluştu!

Geçtiğimiz pazar günü “18 Nisan 2010” tarihinde “Sosyal Medya Brunch” ismiyle bir etkinlik organize ettim. Bu etkinliği organize etmemdeki en büyük sebep, havaların yavaş yavaş ısınıyor olması ve ilkbaharın tadını hep birlikte çıkarma isteğimdi. Bunun yanında etkinliğe “Sosyal Medya Brunch” etkinliği ismini koyma nedenim ise; bambaşka bir sebebe dayanıyordu. Bu sebebi ve organizasyonun detaylarını aşağıdaki maddeler ile sizlerle paylaşmak istiyorum.

Brunch etkinliğine toplamda 93 kişi katıldı. Bu kişilerin ortak noktası ise; her katılımcının bu organizasyonu mutlaka bir sosyal topluluk platformu üzerinden görüp ön ödemesini yaptırarak kayıt olmasıydı. Bu etkinlikteki katılımcılar arasında sadece friendfeed üyeleri değil, twitter, facebook ve hatta sadece blog yazan kişiler de vardı. Böylece tek bir platforma dayalı topluluk değil; sosyal medyanın her alanından insan bir araya gelerek, bir sosyal medya topluluğunu oluşturmuş oldu.  Sosyal medya ismiyle gerçekleştirilen ve ön ödeme yapılarak katılınan en büyük etkinliklerden biri olduğunu görmek ise benim için en büyük mutluluktu.


Peki bu saydıklarım neden önemli?

Bu Brunch, hiçbir şekilde maddi bir sponsora dayandırılmadan ya da bir marka ile ilişkilendirilmeden ve herkesin kendi katılım ücretini ödeyerek kaydını yaptırdığı bir etkinlik oldu.

Tüm katılımcılar ödemelerini 10 gün önceden yaparak, markadan bağımsız ve paralı dahi olsa bu tarz organizasyonlara olan ilgisini eksik etmeyeceğini göstermiş oldu.

Kahvaltı esnasında çekiliş yapılarak hediyeler verildi. Verilen hediyeler reklam amaçlı olmadığı için; markalar hiçbir karşılık beklemeden destek verdiler. Bu nedenle kendilerine buradan da isim vermeden teşekkür etmek istiyorum. Böylece ne kadar büyük ve alçak gönüllü markalar olduğunu da belirtmek istiyorum!

En önemli konulardan biri ise; bence bu etkinlikte, Sosyal Medya markalar için bir platform olmaktan çıkıp; gerçek sosyal medya mensuplarının kendi kendine de gücünü gösterebileceğini kanıtlayan bir organizasyon olmasıydı.

Kahvaltı Saat 11:00 – 14:00 arası olmasına rağmen katılımcılar, sabah 07:00 ‘de gelip sabahın ilk ışıklarında fotoğraf çekip, Friendfeed ve Facebook ta paylaştılar. Büfenin saat 2 de kapanmasına rağmen, öğleden sonra 4 e kadar keyifli sohbetlerine devam ettiler.

Organizasyon bedeli olan 25 TL, mekanın verdiği indirimli rakamdı. Yani bu organizasyon hiç bir şekilde kar amacı içermeden düzenlenmiş ve Sosyal Medya mensuplarının istediğinde kendi kendilerine de güçlü bir birliktelik sağlayabildiğinin güzel bir göstergesi olmuştu.

Tüm bu saydıklarımdan sonra; katılımcılara göstermiş oldukları ilgiden dolayı can-ı gönülden teşekkür ediyorum.

Bir başka keyifli organizasyonda aynı kadronun daha da genişlemiş haliyle birlikte olmak dileğiyle…

Eylemlerimiz devam edecek 😉

Not : Meteoroloji Genel Müdürlüğü’ne de tahammülleri için teşekkür etmek isterim. Zira günde en az iki kere arayıp hava durumuna dair  bilgi aldım ve sabırla ilgilendiler. 24 saat çalıştıklarını da bu vesile ile öğrenmiş bulunuyorum 🙂

Organizasyona Ait Fotoların Albümü Burada: http://picasaweb.google.com/phyromane/MedyaBrunch#

Çok Yakında Videolarıda paylaşacağım 🙂

Selam ve Sevgiler…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir