Yeni çağın ofisi;STARBUCKS

TTNet’in ADSL abonesi olan kullanıcılarına WiFi servisini STARBUCKS’larda ücretsiz olarak sunmaya başladığını, Mecidiyeköydeki Starbucksta gördüğüm tanıtım broşürüne gözüm takıldığında farkettim. İlk önce bayağ bir şaşırarak hemen notebook’umu açtım ve eskiden ADSL abone numaramı isteyen servis direkt internete hiçbir sorgu sual olmadan çıkıyordu.
Homeofis ve mobil çalışan biri olarak bu kampanya en çok bana ve benim gibilere yaradı sanıyorum.  Evde çalışmak için kurduğumuz ortam her zaman müşteri ağırlamaya müsait olmadığı için, müşteri toplantıları için pek uygun sayılmaz. Ayrıca dışarıda yapılan bir toplantının verdiği keyfi, kapılı kapılar arkasında, nefes almakta güçlük çektiğim toplantı odaları asla vermiyor. Bir müşteriyle ne zaman dışarıda buluşma durumu oluşsa bundan 3 sene öncede bugünde ilk aklıma gelen yer rahat bir Starbucks şubesi oluyor.

Bundan sonra Starbucks’ı kendine ofis edinenler için internetin bedava olması, sadece kahve ücretine güzel bir çalışma ortamı yaratabileceğimizi gösteriyor. Eskiden Türk Telekom’un yarım saatine 6 YTL ücret istediği Wifi noktaları şimdi birer Online toplantı merkezine dönüşecek gibi. Nede olsa ücretsiz hizmetin keyfi bir başka oluyor.

Bilmeyenler için TTNet Wifi noktasının logosu üstteki gibi olucak. Aslında bu logonun yanına “Free-Office” ibaresi gibi birşey eklense ne güzel olur değil mi ? Özel toplantı locaları falan olsa 🙂 neyse şimdilik internetimizin bedava olmasıda ilk basamak için güzeli bir gelişme bakalım, özgür ofis anlayışımızın geleceğinde neler olucak?

Maltepe Sahil Starbuckstan Herkese Selam ve Sevgiler
Ercüment Büyükşener

makalede evdeofis.com’dan yararlanılmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.