eyvah eyvah…

Uzun zamandır sinemada türk filmi izlememiştim. Geçen akşam BKM sosyal medya yönetiminin davetine eşimle birlikte katılarak Ata Demirer’in “eyvah eyvah” filmini BKM salonunda izledik. Film baştan sona sempatik çanakkaleli Hüseyin Badem’in hikayesini anlatıyordu. Filmi izledikçe ve güldükçe anladımki biz Türk halkı olarak kendimize ve başımıza gelenlere gülmeyi seviyoruz 🙂

Demet Akbağ her zaman ki gibi oyunculuğuyla göz dolduruyor, Ata Demirer ise oynadığı karakterin hakkını veriyordu. Filmden çıktıktan sonra büyük bir etki bırakmıyor üzerinizde ama keyifli 2 saat geçirmenizi rahatlıkla sağlayabilir. Ancak bu keyif espri anlayışının basit bir düzeyde olmasına bağlı eğer bu seviyeyi yüksek tutarsanız film sizi pek güldürmeyebilir.

Ayrıca dikkatimi çeken bir başka konu ise komedyenlerin kendi yarattıkları tiplemeler üzerinden sinema filmi çevirme olayı. Şahan Gökbakar’ın Recep İvedik tiplemesinin ardından Eyvah Eyvah bende daha düzeyli ve sempatik bir Recep İvedik filmi izlenimi yarattı. Bu akım başka hangi komedyenleri etkiler bilemiyorum ancak bu filmin kötü olduğu anlamını taşımıyor sadece görüşüme yer vermek istedim.

Çok yakında yayına girecek “Çok Filim Hareketler Bunlar” filmini de merakla bekliyoruz. Eyvah Eyvah başlamadan önce izlediğimiz tanıtım filmi gayet komik ve oyuncuların performansı ile süslenmişti. 2 Saat zihnimizi boşaltıp gülümsememize neden olan eyvah eyvah ekibine, BKM oyuncularına ve sosyal medya yönetimine teşekkür ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.